طبقه بندی کابل ها و سیم ها باید با دقت مناسبی انجام شود چرا که یک اشتباه کوچک باعث به خطر افتادن امنیت سیم ها و سلامت آن ها می شود. در زمینه تهیه بست کمربندی نیز باید توجه داشته باشیم و امکان استفاده از آن ها در مقابل اشعه ماورای بنفش (UV) و مکان های دیگر متناسب با هدف مورد نظر را مورد بررسی قرار دهیم.
بست کمربندی چیست؟
بست کمربندی یا بست زیپی نوعی نگهدارنده است که برای دسته بندی کابل ها و سیم های الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد. این بست ها دارای کارکردهای متفاوتی هستند و می توان از آن ها برای بستن دو جسم به یکدیگر استفاده کرد. به علاوه، با توجه به قیمت مناسب و امکان استفاده راحت از آن، در صنایع مختلفی از جمله صنعت برق برای فیکس کردن کابل ها، مصارف خانگی و غیره کاربرد دارد.
انواع بست کمربندی کدام است؟
به طور کلی بست کمربندی به دو دسته قابل تقسیم است: بست کمربندی پلاستیکی، بست کمربندی استیل
بست پلاستیکی: برای تولید این نوع بست ها از نایلون و پلی آمید استفاده می شود و در برابر کشش مقاومت زیادی دارند. این نوع بست یکی از انواع کالاهای وارداتی است که دارای رنگ های متفاوتی می باشد اما رنگ های سیاه و سفید، پرطرفدارترین رنگ این نوع بست می باشد.
این بست ها عموما در کیسه های خلا بسته بندی شده اند و نکته حائز اهمیت در استفاده از آن ها این است که نباید قبل از استفاده از بست ها، کیسه ها را باز کرد و در صورت باز شدن کیسه، محتویات آن را باید طی مدت 30 روز استفاده کرد.
بست استیل: عملکردی شبیه نوع پلاستیکی آن دارد با این تفاوت که این نوع بست برای مواردی با مقاومت زیاد مانند خوشه کردن شیلنگ ها و لوله ها مورد استفاده قرار می گیرد.

هیچ محصولی یافت نشد.