یکی از مهمترین قطعاتی که در ساخت برخی از لوازم برقی خانگی مانند لباسشویی و ظرفشویی به کار برده می شود، شلنگ تخلیه است. علاوه بر این این نوع شلنگ ها در مصارف صنعتی و به منظور تخلیه مواد مختلف مانند بنزین، اسید و مواد شیمیایی، رنگ و… به کار گرفته می شوند.

در این نوع شلنگ ها علاوه بر خود شیلنگ، اتصالات مربوط به آن نیز بایستی طوری طراحی و ساخته شوند که در مقابل مواد مختلف مقاومت و استحکام کافی داشته باشند.
انواع شلنگ تخلیه
شلنگ های تخلیه بر اساس نوع کاربری و مکان مورد استفاده دارای دو نوع هستند. نوع اول شلنگ هایی که مصارف خانگی داشته و برای لوازم برقی مانند یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و… استفاده می شوند. نوع دوم شلنگ هایی هستند که در محیط های صنعتی به کار برده می شوند و از آن برای تخلیه مواد شیمیایی و… استفاده می شود.

شلنگ تخلیه مورد استفاده در لوازم خانگی از پلاستیک نرم و انعطاف پذیر تولید می شوند و وظیفه آن انتقال آب تخلیه شده به فاضلاب است. این شلنگ بایستی متناسب با دریچه تخلیه که قطعه ای فلزی است باشد تا از ورود هوا به شلنگ و سیستم تخلیه جلوگیری شود.

این نوع شلنگ ها ممکن است به مرور زمان و در شستشوهای مکرر آسیب ببیند. بنابراین هنگام نصب و استفاده بایستی در نظر داشت که شلنگ دچار خم، گره و یا پیچش نشود.

نوع دیگر شلنگ تخلیه که در محیط های صنعتی به کار گرفته می شود، معمولا به صورت چند لایه تولید می شود. این نوع شیلنگ از یک لایه لاستیکی به رنگ سیاه و بسیار منعطف ساخته می شود. این لایه با لایه کششی دیگری مقاوم می شود. این لایه به صورت رسانا بوده و مقاومت زیادی در مقابل مواد شیمیایی دارد.

لایه دیگر از لاستیک نارسانا و مقاوم در مقابل سایش و شرایط محیطی مختلف تولید می شود. این شلنگ بدنه مقاوم تر و با ضخامت بیشتری نسبت به سایر شیلنگ ها دارد که باعث می شود تا از آسیب و پیچ خوردگی آن جلوگیری شود.

فشار کاری این شلنگ ها بالا بوده و معمولا تا 16 بار است. علاوه بر این شیلنگ های تخلیه در بازده دمایی بین 25- تا 130 درجه سلسیوس قابل استفاده هستند.

هیچ محصولی یافت نشد.