در صنایع مختلف نفت، گاز، صنعت ساختمان سازی و… از اتصالات مختلفی مانند اتصالات لوله، اتصالات فلاشینگ و… استفاده می شود که به مجموعه آنها اتصالات صنعتی گفته می شود. استفاده در محیط های صنعتی ممکن است باعث ایجاد آسیب در این نوع اتصالات شود، بنابراین بایستی به صورت دوره ای مورد بررسی قرار گیرند.

این اتصالات به دلیل استفاده در صنایع مختلف، همواره در معرض مواد شیمیایی قرار دارند و یا احتمال نشت در آنها وجود دارد. به همین دلیل بایستی در مقابل این مواد باید مقاومت لازم را داشته باشند. برای انتخاب و خرید این نوع اتصالات بایستی به نوع تنظیمات و کاربرد آنها توجه نمود. برخی از این اتصالات در صنایع به منظور تغییر جهت لوله ها، برخی برای بستن لوله ها و… مورد استفاده قرار می گیرد.
انواع اتصالات صنعتی از لحاظ مواد تشکیل دهنده
یکی از موارد بسیار مهمی که هنگام خرید انواع اتصالات مورد استفاده در صنعت بایستی به آن توجه داشت و بر روی قیمت آن نیز تاثیر فراوانی دارد، مواد تشکیل دهنده این اتصالات است.

اتصالات فولادی یکی از انواع اتصالات صنعتی هستند که استفاده از آنها در صنعت کاربرد فراوانی دارد. انواع مختلفی از فولاد وجود دارد که در ساخت اتصالات فولادی مورد استفاده قرار می گیرد که انتخاب نوع آن بستگی به نیاز پروژه صنعتی دارد. آلیاژهای فولاد و کربن، آلومینیوم فولاد، فولاد سرد و… انواع مواد فولادی هستند که در ساخت اتصالات کاربرد دارند.

فولاد ضد زنگ یا استیل نیز نوع دیگری از موادی هستند که در ساخت اتصالات فولادی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده دارای دوام بسیار بالایی بوده و در مقابل خوردگی استحکام بسیار مناسبی دارد و بنابراین در صنایع مختلف به کار برده می شود.

پلاستیک ماده دیگری است که در ساخت اتصالات مورد استفاده در صنایع مختلف کاربرد دارد. قیمت این نوع از اتصالات نسبت به سایرین، مقرون به صرفه تر است اما نسبت به سایر اتصالات دوام مناسبی ندارد. همچنین دارای انعطاف پذیری خوبی بوده و در پروژه های صنعتی مختلف کاربرد دارد.

نوع دیگری از موادی که در اتصالات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، برنج است. اتصالات برنجی نسبت به اتصالات دیگر کاربرد گسترده تری داشته و در بسیاری از صنایع مانند خودرو، ساخت و ساز و… به کار گرفته می شود. این نوع اتصالات بسیار با دوام هستند و مواد تشکیل دهنده آن نیز از کیفیت مناسبی برخوردار هستند.

اتصالات مسی نیز نوع دیگری از اتصالات هستند که در مقابل ساییدگی، فشارهای مکانیکی و… مقاومت بسیار بالایی دارند. همچنین ضد زنگ بوده و در مقابل فشار و ضربه مستحکم هستند.

 

 

 

نمایش 1–12 از 37 نتیجه

1 2 3 4