بست لوله چیست؟ همانطور که میدانید مسکن یکی از مهمترین نیازهای ضروری در زندگی هر فردی محسوب می شود که همه ی ما با ساخت و اجزای آن آشنا هستیم که یکی از این اجزا کاربردی در ساختمان سازی بست لوله است.
بست ها انواع و اشکال متفاوتی دارند که هر کدام از آنها در صنعت خود استفاده کاربردی دارند. در اصل کار این بست ها، نگه داشتن یک یا چند قطعه لوله به همدیگر است که مانع از هر گونه حرکت و لغزش آنها می شود.
انواع بست لوله موجود در بازار
بست لوله گاز: یکی از کارایی های بست لوله، ثابت نگه داشتن لوله هایی است که به صورت افقی و عمودی روی سطح های مختلف قرار دارند. همانطور که در متن بالا به آن اشاره نمودیم، بست ها در صنایع گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند که یکی از آنها بست لوله گاز است که وظیفه ی آن محکم کردن شیلنگ گاز ( برای جلوگیری از نشتی گاز) است. این نوع بست ها در انواع و اقسام گوناگون در بازار عرضه می شوند. ناگفته نماند که بست های پیچ دار بهترین نوع بست لوله به شمار می آیند. یکی از مزیت های ویژه آن روان بودن است و هر کسی می تواند به راحتی از آن استفاده کند.
این نوع بست ها که خود شامل چند نوع است: بست شیلنگ، بست پیچ دار، بست استیل

انواع بست لوله
بست شیلنگ:
بست شیلنگ که جهت استفاده روی انواع لوله پنوماتیک و لوله اگزوز کاربرد دارند و مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند. جنس این نوع بست ها پلاستیکی، آلومینیومی، آهن و برنج است. نکته قابل توجهی که در رابطه با این نوع بست ها باید بدانید این است که جهت جلوگیری از ساییدگی و سوراخ شدن شیلنگ، درون این نوع بست ها کاملا صاف است. ناگفته نماند نصب این نوع بست ها بسیار راحت است و به دانش یا مهارت خاصی نیاز ندارد.
بست استیل
بست استیل همانطور که از نام آن پیداست جنس آن استیل است و در اصطلاح عامیانه به آن ضد برق می گویند بیشتر در فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرد زیرا مقاومت بالایی در برابر زنگ‌ زدگی، الکتریسیته و آب و هوای نامساعد دارد.
بست فلکسیبل
یکی دیگر از انواع بست ها، بست فلکسیبل است که برای ثابت و محکم نگه داشتن کانال فلکسیبل و رابط می باشد تا در قسمت فلکسیبل و رابط هیچگونه نشتی به وجود نیاید.
بست متری
این نوع بست در صنایع گوناگونی استفاده می شود و در سایزهای مختلفی تولید و عرضه بازار شده است. جالب است بدانید که بیشترین استفاده از سایزهای بزرگ آن در پالایشگاه می باشد.
بست لوله آب
در اصل کار همه بست ها، ثابت نگه داشتن لوله ها است ولی هر کدام در حیطه ی خود کارایی خاصی دارند بست لوله آب برای سفت نگه داشتن لوله ها کاربرد دارند در کل وظیفه ی این نوع بست ها اتصال ساده ی بین لوله ها است و بیشتر در لوله کشی خانه ها، گرمایشی، لوله کشی آب و فاضلاب و… کاربرد دارند.
بست پلاستیکی لوله
طراحی بست پلاستیکی لوله به گونه ای است که کابل های داخل لوله را برای اتصال به سقف یا دیوار انتقال می دهد و جنس آنها از پلی پروپیلن و پلی آمید است و دارای یک سری ویژگی خاص است ۱- نصب آسان ۲- برای مسافت های طولانی گزینه ی مناسبی است 3- دهانه ی قابل تنظیم 4- تحمل بار گذاری زیاد و …
بست لوله پلی اتیلن: کاربرد بست لوله پلی اتیلن سیستم انتقال آب، آبیاری پرفشار، جا به جا کردن سیالات شیمیایی، سرد کننده و گرم کننده و بیشتر در کابل ها از جمله فیبر نوری، انواع کابل برق و در موارد مشابه کاربرد دارند.
جهت خرید انواع بست های لوله با کیفیت، با دوام با قیمت های مقرون به صرفه می توانید خرید خود را در وبسایت ما انجام دهید.
نکته
در حقیقت برای تهیه انواع بست های گازی از متریال های با کیفیت و خوبی استفاده می کنند تا محصول نهایی به دست آمده از دوام، راندمان، ماندگاری بالا، کارایی و در نهایت از کیفیت بالایی برخوردار باشد. جالب است بدانید که در طی فرآیند ساخت این نوع بست ها، برای استحکام بیشتر، طول عمر و ماندگاری بیشتر تمامی قطعات آنها اسید شویی شده و گالوانیزه می شوند.

هیچ محصولی یافت نشد.