یونیون هامر چیست ؟
یونیون هامر یا مهره ماسوره چکشی از جمله ابزاری هستند که برای اتصال سریع خطوط لوله یا شیلنگ های انعطاف پذیر و پرفشار در صنایع حفاری خشک یا دریایی و نفت و گاز کاربرد دارند و از آن ها برای انتقال نفت، گل حفاری، سیمان، آب، گاز، روغن، هوا و بسیاری از سیالات دیگر از فشار 35 بار (500 psi) تا فشار 1378 بار (20000 psi) استفاده می شود.
ویژگی اصلی یونیون هامر، همانطور که از اسمشان پیداست، در این است که می توانید آن ها را به سرعت به کمک چکش در محل اتصال سفت یا شل کنید. یونیون هامر از چند بخش اصلی تشکیل می شود؛ بخش نر که یک خروجی باریک تر دارد و به انتهای لوله یا تانکر جوش داده می شود و حلقه O شکل و بخش ماده بوده که به کمک چکش در محل اتصال سفت می شود.
مهره ماسوره چکشی به صورت تماما از آلیاژ های سنگین مانند فولاد کربن ASTM A105 برای فشار های کاری زیر 414 بار (6000 psi) و یا فولاد کروم – مولیبدن 4130 برای فشار های کاری بالاتر تولید می شوند و بعضی از قطعات قابل تعویض و استفاده میان برند های اصلی می باشند.
برای سنجش و تقسیم بندی یونیون هامر از متغیر های مانند اندازه اسمی، شماره مدل و میزان فشار قابل تحمل استفاده می گردد که استفاده از مهره های فاقد اندازه دقیق و درست بسیار ناامن و خطرناک می باشد.
یونیون هامر ها محصولاتی بسیار مستحکم و تولید شده با مواد اولیه تایید شده و قابل اعتماد می باشند تا بتوانند فشار های بالا و در شرایط مختلف را به خوبی تحمل کنند، این محصولات در بازه 1 تا 12 اینچی تولید می شوند گزینه هایی مخصوص و مقاوم به مواد خورنده مانند هیدروژن سولفید (H2S)، مقاوم به هیدروژن و همچنین سازگار با NACE MR-01-75 را نیز دارا می باشند.
همچنین برای تشخیص راحت و دقیق تر اندازه، کارایی ، میزان فشار قابل تحمل و میزان مقاومت در مقابل خورندگی و شماره مدل (Fig.NO) یونیون هامر با رنگ های مختلفی تولید می شود. که در پایین جدولی جامع برای برای تشخیص آسان شما قرار داده ایم:
در واقع نکته قابل توجه در مورد جدول فوق این است که مهره ماسوره چکشی برند های مختلف در واقع اساس تولیدی یکسانی دارند برای مثال تمامی Fig no های 2202 سبز رنگ بوده و تنها در سه سایز تولید میشوند و مناسب استفاده با سیالات خورنده می باشند. همچنین مشخصات بیشتر و اطلاعات ریز تر اعم از وزن ، طول و دیگر مشخصات قطعات تولیدی هر شرکت نیز قابل بررسی و دریافت می باشند تا قبل از انتخاب خود به دقت محصول مورد نظر خود را بررسی نمایید.
اما نکته ای که نباید فراموش کنید این است که اگرچه شرکت ها و برندهای مختلف از یک سیستم سایز بندی یکسان بهره می برند اما بسیاری از این قطعات شرکت های مختلف با یکدیگر سازگار نیستند و در صورت استفاده غیر استاندارد از آن ها امکان بروز حادثه های مختلف برای شما وجود دارد.
مواردی که هنگام خرید یونیون هامر باید در نظر داشته باشید:
• مدل های مختلف یونیون هامر را با یکدیگر ترکیب نکنید و در تهیه قطعات مورد نظر به اندازه دقیق آن ها توجه کنید.
• بعضی از برند های تولیدی یونیون هامر تنها قابل استفاده با مدل های همان شرکت می باشند پس سعی کنید تمامی قطعات را از یک برند واحد تهیه نمایید.
• به هیچ عنوان از یونیون هامر در فشار های بالاتر از میزان تعیین شده استفاده نکنید.
• مدل های تولید شده برای مواد خورنده قابل استفاده و اتصال به مدل های نورمال و استاندارد نمی باشند.
• در صورت ایجاد هرگونه آسیب و تغییر شکل در بخش های مهره ماسوره چکشی در اسرع وقت برای تعویض آن قطعات اقدام کنید.

هیچ محصولی یافت نشد.