شلنگ صنعتی یکی از انواع شلنگ های تقویت شده است که در صنایع مختلف و برای انتقال مواد مختلف به کار گرفته می شود. این نوع شلنگ ها دارای انعطاف پذیری مناسبی برای استفاده در فعالیت های صنعتی می باشد. این محصول با توجه به کاربری و نوع موادی که قرار است از آن عبور کند، تقسیم بندی می شوند.

برای خرید شلنگ صنعتی مناسب بایستی به عوامل مختلفی مانند میزان فشار و سطح مقطع آن، طول، ضخامت و… توجه کرد تا بتوان بهترین نوع را که متناسب با کاربری است، خریداری نمود.
ساختار شلنگ صنعتی
ساختار شیلنگ های صنعتی بر اساس نوع کاربری و صنعتی که در آن مورد استفاده قرار می گیرد، متفاوت است. برخی از این شلنگ ها برای انتقال مواد نفتی، بعضی برای مواد روغنی و یا مواد شیمیایی مناسب هستند. بنابراین بایستی طوری طراحی شوند که در محیط های صنعتی و پرخطر مقاومت بالایی داشته باشند.

این نوع شلنگ ها ممکن است در فشارهای بالا به کار برده شوند. بنابراین ساختار آنها باید طوری باشد که تحمل و استحکام زیادی داشته و در برابر عواملی مانند آتش، مواد شیمیایی و… ماندگاری داشته باشد.به منظور استفاده از شلنگ ها در محیط های صنعتی و برای افزایش مقاومت و تقویت آنها در مقابل فشار بالا، در ساختار آن از الیاف و یا سیم های فلزی استفاده می شود.
انواع شلنگ صنعتی
یکی از انواع شیلنگ های صنعتی که به منظور افزایش مقاومت در فشارهای بالا از آن استفاده می شود، شلنگ نخ دار است. در ساختار این نوع شلنگ از نخ استفاده می شود و برای گاز، مواد نفتی، هوای فشرده و… کاربرد دارد.

شلنگ صنعتی ضد سایش نوع دیگری است که در صنایع مختلف به کار برده می شود و در مقابل مواد ساینده و درشت مانند سنگ، ماسه، آهک، پلاستیک و…مقاوم هستند. این شلنگ ها معمولا از لاستیک های ضخیم و پلی اورتان که انعطاف پذیری بالا و وزن کمتری دارند، ساخته می شوند.

شلنگ های بخار به منظور انتقال بخار، پمپاژ بخار با دمای بالا و… در پالایشگاه ها و مکان های صنعتی دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. این شلنگ ها از لاستیک مصنوعی با سیم فولادی ساخته می شوند.

شیلنگ های صنعتی پر فشار از جمله شلنگ هایی هستند که با استفاده از آنها مواد تحت فشار زیاد منتقل می شوند. این نوع با استفاده از مواد مقاومی همچون لایه های فولاد بافت تقویت می شوند. مواد اولیه این شلنگ ها، با کیفیت بوده و انعطاف پذیری بالایی دارد.

شیلنگ های انتقال مواد نفتی برای انتقال انواع مواد نفتی و گازی در صنعت استفاده می شود. در واقع این نوع شلنگ برای انتقال مواد بر پایه روغن و با حرارت بالا کاربرد دارد و بایستی مقاومت مناسبی داشته باشد.

شلنگ صنعتی ناجین یا شیلنگ پلی آمید در صنایع مختلفی به کار برده می شود و دارای ویژگی هایی مانند طول عمر بالا، تحمل حرارت، انعطاف پذیر و مقاوم در برابر فشار و ارتعاش است.

شلنگ های نسوز نوع دیگری از شیلنگ های صنعتی است که قادر است درجه دمایی بین 100- تا 250 درجه سانتیگراد را تحمل کند. ساختار شیلنگ های نسوز معمولا از سیلیکون خالص است و مقاومت بالایی در برابر پاره شدن و ترکیدن دارد. همچنین انعطاف پذیری بالایی داشته و در مقابل درجه حرارت بالا مقاومت زیادی دارد.

نمایش دادن همه 5 نتیجه