در سیستم های پنوماتیک به منظور ارتباط بین قطعات مختلف و اجزای آن، از اتصالات پنوماتیک استفاده می شود. در واقع خرید اتصال مناسب برای سیستم، باعث عملکرد بهتر و افزایش سرعت عمل آن می شود. این نوع اتصالات سریع پنوماتیک باعث استفاده درست از هوا شده و از مواد مختلف فلزی، پلیمری و… ساخته می شوند.

در واقع این اتصالات پیوند دهنده میان لوله ها، شیلنگ ها و سایر تجهیزات موجود در سیستم های پنوماتیک و کمپرسورهای هوا هستند. بنابراین برای ایجاد اطمینان و ایمنی کافی در این نوع سیستم ها، بایستی در انتخاب و خرید اتصالات پنوماتیک، دقت فراوانی داشت. خرید اتصالات با کیفیت و با دوام باعث افزایش عمر سایر تجهیزات سیستم خواهد شد.

یکی از نکات مهمی که هنگام فروش و خرید این نوع اتصالات بایستی به آن توجه ویژه ای داشت، عدم اتصال برندهای مختلف اتصالات پنوماتیکی به یکدیگر است. چرا که ممکن است اتصالات با برندهای مختلف با یکدیگر تناسب نداشته باشد و باعث ایجاد نشتی هوا و یا جدایی لوله ها از یکدیگر شوند.
انواع اتصالات پنوماتیک
اتصال های پنوماتیکی را می توان بر اساس نوع عملکردی که دارند و همچنین چگونگی اتصال و پیوند میان اجزای مختلف، دسته بندی کرد. این نوع اتصالات در سایز و ابعاد مختلفی تولید و در بازار عرضه می شوند و همچنین در کاربری های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

گروه اول از این فیتینگ‌ها گروهی هستند که تنها به منظور اتصال میان اجزای مختلف سیستم به کار برده می شوند. این گروه شامل اتصالات یا دو سر شیلنگ و اتصالات با یک سر شیلنگ و یک سر دنده می شوند.

گروه دوم، اتصالاتی هستند که علاوه بر اتصال اجزا، برای کاربری های خاص نیز مورد استفاده قرار می گیرند. انواع این گروه عبارت هستند از؛ فتوکنترل ها که جهت کنترل جریان هوا استفاده می شوند، استاپ فیتینگ ها که علاوه بر اتصال، می توانند به عنوان یک شیر یک طرفه نیز عمل کنند و هنگام خرید آنها بایستی به رزوه آن و سایز شلنگ توجه نمود. شیر یک طرفه که به منظور یک طرفه کردن جریان هوا به کار گرفته می شوند.

گروه بعدی اتصالات پنوماتیک که برای محیط هایی استفاده می شوند که دارای مواد اسیدی و آب هستند. این نوع اتصالات از جنس پلاستیک هستند.

کوپلینگ ها نیز به عنوان زیر مجموعه اتصالات پنوماتیکی شناخته می شوند و در پمپ های گاز مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع اتصال نیز در سایزها و شکل های مختلفی ساخته می شوند که قیمت آنها متفاوت بوده و در هنگام خرید بایستی به آن دقت کرد.
جهت خرید انواع اتصالات سریع پنوماتیک با ما در تماس باشید.

نمایش دادن همه 6 نتیجه