شلنگ نخ دار (منجید دار) یکی از انواع شیلنگ ها با کاربرد صنعتی است که در برابر کشش و فشار زیاد، دارای مقاوم بسیار بالایی است. این نوع شلنگ ها با توجه به نوع کاربری، دارای انواع مختلفی هستند. در تولید این شلنگ ها از یک یا چند لایه نخ استفاده می شود که باعث افزایش مقاومت آن می شود.

شیلنگ های منجید دار معمولا از پلاستیک انعطاف پذیر و یا پی وی سی ساخته می شوند. این شلنگ ها می توانند در انواع کاربری های هیدرولیکی یا پنوماتیکی مورد استفاده قرار گیرند. همچنین در انواع تک لایه، دو لایه، چند لایه، شیلنگ های منجید دار شفاف، شلنگ های فشار قوی و فشار متوسط تولید و عرضه می شوند.

استفاده از شلنگ های منجید دار یا نخ دار در صنایع مختلفی مانند پتروشیمی، پالایشگاه، دیگ های بخار، نیروگاه ها، صنعت خودرو، کارخانه های ذوب آهن و… می باشد. ساختار این نوع شیلنگ ها به گونه ای است که هنگام استفاده دچار آسیب و ترکیدگی نمی شوند.
ویژگی ها و قابلیت های شلنگ نخ دار (منجید دار)
شلنگ های نخ دار به دلیل کاربرد فراوانی که در صنایع مختلف دارند، مورد توجه بسیاری از مصرف کنندگان هستند. در خرید شلنگ نخ دار (منجید دار) بایستی به کیفیت مواد اولیه و روش های تولید آن توجه کرد.

شیلنگ های نخ دار مقاومت و دوام بسیار بالایی در برابر عواملی مانند حرارت، دما و موادی مانند روغن، اسید و بنزین دارد. این ساختار و کیفیت بالا باعث می شود تا انواع فشار قوی و یا متوسط و ضعیف این شلنگ ها، در صنایع مختلف به کار برده شوند. علاوه بر این در برابر اشعه های خورشید، فرسایش، خوردگی و… استحکام مناسبی دارند.

طول عمر شیلنگ های نخ دار یا منجید دارد باعث می شود تا مدت زمان زیادی بدون بررسی، تعمیر و یا تعویض در کاربری های مختلف، مورد استفاده قرار گیرند.

شیلنگ منجید دار در رنگ بندی های مختلف تولید می شوند و از نخ های محکم در جهت افزایش مقاومت و حفظ ساختار هندسی آنها استفاده می شوند. علاوه بر این باعث ایجاد ظاهری مناسب و افزایش درجه کیفیت شیلنگ نیز می شود.

هیچ محصولی یافت نشد.