به منظور ایجاد اتصال میان لوله ها و دیگر تجهیزات از قطعات فولادی به نام فلنج استفاده می شود. اتصالات فلنجی دارای مزیت هایی است که باعث کاربرد فراوان آن در صنایع مختلف شده است. قابلیت جداسازی یکی از مهمترین ویژگی این قطعات است که باعث جایگزینی کردن این روش اتصال به جای جوشکاری می باشد.
قابلیت جداسازی به این معنا است که اتصال فلنجی می تواند به وسیله پیچ و مهره باز و بسته شوند. بنابراین استفاده از آن و کاربرد آن در صنعت و تاسیسات بسیار آسان است. اما در جوشکاری تنها راه برای جداسازی لوله ها، برشکاری و جوش دوباره می باشد.
مشخصات و ویژگی های فلنج
هنگام خرید فلنج، بایستی به مشخصات این قطعه مطابق با استانداردهای مختلف توجه ویژه ای داشت. این مشخصات و ویژگی ها بر روی این قطعه فلزی حک می شود.
یکی از این مشخصات نام برند تولید کننده این قطعه است. همچنین مقدار فشاری که می تواند تحمل کند و یا کلاس قطعه، قطر خارجی لوله ای که اتصال فلنجی قرار است به آن متصل شود و شکل سطح که اصلی ترین بخش تشکیل دهنده این قطعه است، از دیگر ویژگی های این محصول می باشد.
علاوه بر این سوراخ های روی این محصول که بیانگر ضخامت دیواره بوده، عملیات حرارتی که به وسیله کد یا شماره نشان داده می شود و متریال تشکیل دهنده فلنجها که در واقع مواد خام مورد استفاده در این محصول است نیز بر روی ابن قطعه فولادی حک می شود که بایستی هنگام خرید به آن دقت کرد. همچنین باید به این موضوع نیز دقت کرد که این عوامل می تواند بر روی قیمت اتصالات فلنجی نیز تاثیر گذار باشد.
همچنین بایستی به این نکته نیز اشاره کرد که فلنجها، معمولا از فولاد آهنگری ساخته می شوند. اما در برخی موارد می توان از ورقه نیز برای ساخت این محصول استفاده کرد.
خرید و فروش فلنج
برای خرید اتصالات فلنجی بایستی به انواع مختلف آن، کیفیت ساخت و جنس مواد سازنده توجه داشت. در واقع این قطعه به منظور افزایش استحکام در اتصال دو لوله، سیلندر بخار و… به کار برده می شود. انواع این محصول شامل نوع گردن جوشی، کور، نر و ماده، لپ جوینت، رزوه ای، سوکتی، روکار و حلقه مشترک می شود.
مشتریان می توانند برای خرید و فروش فلنج و انتخاب قطعه مورد نظر خود و آگاهی از قیمت ها از مشاوره متخصصان مربوط در این زمینه استفاده کنند.

نمایش دادن همه 7 نتیجه