یکی از انواع شیلنگ هایی که در صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارد، شلنگ فلکسیبل استیل است. این نوع شلنگ ها به دلیل انعطاف پذیری بالایی که دارند، برای انتقال انواع مواد و سیالات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع شیلنگ ها معمولا با استفاده از پوشش حصیری از جنس استیل به کار برده می شوند.

شیلنگ های فلکسیبل به منظور انتقال مواد در سطوح غیر هم سطح و یا اتصالات ناهمگون مورد استفاده قرار می گیرند. بافت یا پوشش حصیری که در این نوع شلنگ ها کاربرد دارد، به منظور افزایش مقاومت و استحکام شلنگ است. همچنین این روکش های حصیری از جنس فولاد ضد زنگ ساخته می شوند که در مقابل خوردگی و سایر شرایط محیطی مقاومت بسیار بالایی دارند.
قابلیت های شلنگ فلکسیبل
مهمترین ویژگی شیلنگ های فلکسیبل یا لوله ای خرطومی، انعطاف پذیری بالای آن است که باعث می شود در صنایع مختلف کاربرد فراوانی داشته باشد. جنس این شیلنگ های خرطومی با توجه به نوع ماده ای که از آن عبور می کند و همچنین دمای ماده تعیین می شود. این شلنگ ها معمولا با استفاده از فولادهای ضد زنگ و استنلس استیل 304، 316 و 321 ساخته می شوند.

لایه داخلی شیلنگ از نوع آکاردئونی می باشد. لوله آکاردئونی نوعی شیلنگ استیل بوده که با فرم بلوز ساخته می شود. در واقع این لایه باعث انعطاف پذیری بالای شیلنگ می شود. لایه خارجی یا حصیر بافت شلنگ فلکسیبل نیز محافظ لایه داخلی بوده و از آن در مقابل ضربه، فرسایش، خوردگی توسط اجسام خارجی و… جلوگیری می کند.

شیلنگ فلکسیبل با جوش آرگون با اتصالات استیل یا فولادی به یکدیگر متصل می‌شوند و دمای ۶۰۰ درجه را تحمل می‌کنند و جهت بخار و مواد اسیدی مناسب می‌باشند. این شلنگ ها علاوه بر استفاده در محیط صنعتی به عنوان لرزه گیر نیز در خطوط انتقال نیرو استفاده می‌شوند.

شیلنگ فلکسیبل مقاومت شیمیایی و حرارتی بسیار بالایی داشته و به عنوان انتقال دهنده مواد با خاصیت شیمیایی و یا با حرارت بالا به کار برده می شود. سایز این شلنگ ها از 4/1 اینچ تا 16 اینچ در بازار موجود است.

هیچ محصولی یافت نشد.